KONST / Litografier / Färglitografi 14145358
*
nr 1414 5358
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 42/46, bladets mått: 56x77cm, yttermått inklusive ram: 73x92cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:44:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 22:46:53
1
500 kr
22/8 22:38:56
2
800 kr
23/8 14:06:58
3
800 kr
23/8 14:06:58
2
800 kr (Budbetjänt)
23/8 14:08:49
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1414 5358
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 42/46, bladets mått: 56x77cm, yttermått inklusive ram: 73x92cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/8 22:46:53 | 1 | 500 kr |
| 22/8 22:38:56 | 2 | 800 kr |
| 23/8 14:06:58 | 3 | 800 kr |
| 23/8 14:06:58 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 23/8 14:08:49 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



